Mirki, to jest mój pierwszy…

Mirki, to jest mój pierwszy wpis dotyczący porad „jak stworzyć swój biznes” .Jeśli będzie zainteresowanie będę starał się dodawać wpisy cyklicznie, jakieś smaczki i ciekawe tematy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pierwszy temat brzmi: Gdzie znaleźć dobry, tani lokal?
Wiadomo że dobry towar/ usługi ciężko jest sprzedawać z domu, skoro można zarabiać dziennie 2500 zła nie 500-1000zł to czemu nie. Gdzie warto szukać lokalizacji na początku swojej przygody z biznesem? Oczywiście zakładamy że posiadamy niski wkład własny, liczymy każdy pieniądz. Nikt na początku nie będzie brał kredytu na lokal w samym centrum stolicy gdzie zapłaci 15 tysięcy za miesiąc a nie wiadomo czy Twój pomysł się sprawdzi i weź to potem spłacaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przedstawię wam trzy propozycje gdzie warto zacząć się rozglądać.

1. Wynajmij od miasta!

pokaż spoiler http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa?service=nieruchomosci

Każde miasto posiada w swoim majątku mieszkania/grunty/lokale użytkowe na sprzedaż/wynajem. tutaj posłużymy się przykładem miasta Stołecznego jako że ma toporną ale przyjazną stronę gdzie możemy wyszukać w prosty sposób lokalu na wynajem w dość dobrej cenie. Wiadomo czym bardziej ciekawsza ulica tym droższy czynsz, większe wadium należny wpłacić itp. Ale Zdarzają się dobre lokalizacje jako ” poza konkursem” generalnie takie lokale są zdezelowane i wyniszczone ale jeśli komuś niestraszne remonty to w miesiąc może z rudery zrobić porządny, przyjazny lokal.
I tak oto prostym sposobem zaoszczędzamy około 10 tysięcy miesięcznie na samym lokalu.

2. Wynajmij od PKP

pokaż spoiler http://pkpsa.pl/nieruchomosci/informacje-podstawowe

PKP jest tak na prawdę w każdym mieście, posiada mnóstwo starych niepotrzebnych magazynów, hal, lokali gdzie faktycznie człowiek który planuje coś otworzyć może łatwo odszukać potencjał. Tak jak urzędy miasta również posiadają na sprzedaż oraz wynajem lokale. Większość lokali na stronie PKP ma podaną cenę: do negocjacji. Są to korzystne cenowo miejsca w dość przystępnej cenie.

3. Wynajmij od Wojskowej Agencji mienia !

pokaż spoiler https://amw.com.pl/pl/nieruchomosci/nieruchomosci-amw/

Wojsko oprócz sprzętu przewie w każdej mieścinie ma jednostkę wojskową, czasem jednostkę likwidują a lokale zostają, przez co muszą również wynająć lub sprzedać. W tym wypadku w gre raczej wchodzi najem + musimy jeszcze pochodzić na śmieszne licytacje na które prawie nikt nie przychodzi. Poza lasami w Mielnie można wynająć na pewien okres czasu (3-10
średnio lat) lokal w samym centrum warszawy. Tutaj jednak cena jest przeciętnie wyższa niż w 1 przypadku…ale jeśli szukamy lokalu, dobrze jest zajrzeć również na takie portale.

Jeśli jesteście zainteresowani powyższą tematyką to dajcie znać,postaram się pisać więcej ciekawostek bardziej merytorycznie dla Mikrów którzy chcieliby założyć coś swojego ʕ•ᴥ•ʔ
#firma #biznes #januszebiznesu #gospodarka #pomyslnabiznes

Comments are closed.

Archiwum wpisów:
Sprawdź też:
Kalendarz
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031